Additional information
| UPC | 764503049989 |
|---|---|
| Manufacturer | Glock |
| Manufacturer Part Number | UX4350201FRMOS |
| Accessories | 2 Magazines |
| Action | Semi-Auto |
| Barrel Length | 3.41" |
| Caliber/Gauge | 9mm |
| Capacity | 10 |
| Cartridge | 9mm |
| Color | Black |
| Finish | Black |
| Frame Finish | Black |
| Front Sight | Dot |
| Grip Material | Black Textured Polymer |
| Length | 5.04'' |
| Magazine Included | 2 x 10-Round |
| Magazine Type | Removable |
| Make | Glock |
| Make/Model | Glock|43X MOS |
| Material | Polymer |
| Model | 43X |
| Muzzle | Non-Threaded |
| Product Type | Striker Fired |
| Rear Sight | Fixed |
| Safety | Firing Pin/Trigger Block |
| Shipping Weight | 2.95 |
| Sights | Fixed Sights |
| Sights Type | FIXED |
| Size | Sub-Compact |
| Slide Description | Optic Ready/Serrated |
| Stock Material | POLYMER |
| Subcategory | Pistols – Polymer Frame |
| Weight | 1.016 lbs |






Reviews
There are no reviews yet.