Additional information
| UPC | 811071010207 |
|---|---|
| Manufacturer | GrovTec |
| Manufacturer Part Number | GTSL20 |
| Color | Black |
| Design | Adjustable |
| Dimension | 1.40 X 3.10 X 22.15 |
| Gun Manufacturers | Any Rifle w/Stud |
| Gun Style | Rifle |
| Height | 1.4000 |
| Includes | Swivel |
| Length | 22.1500 |
| Locking Loop Style | No |
| Material | NYLON |
| Padding | Yes |
| Product Type | Sling |
| Shipping Weight | 0.3313 |
| Sling Adjustable Buckle | Yes |
| Subcategory | Slings |
| Swivel Size | 1" |
| Swivel Width | 1" |
| Weight | .5 |
| Width | 1" |



Reviews
There are no reviews yet.