Additional information
| UPC | 743108243770 |
|---|---|
| Manufacturer | Hogue |
| Manufacturer Part Number | 24377 |
| Blade Length | 3.25" |
| Blade Material | CPM MagnaCut SS |
| Blade Type | Clip Point |
| Closed Length | 4.25" |
| Color | Black |
| Dimension | 1.45 X 2.80 X 6.50 |
| Edge | Plain |
| Finish | Cerakote |
| Handle Color | FLAT DARK EARTH |
| Handle Description | FDE Crosshatch Textured |
| Handle Material | POLYMER |
| Height | 1.4500 |
| Length | 6.5000 |
| Material | CPM MagnaCut |
| Model | Deka |
| Number of Blades | 1 |
| Open Length | 7.5000 |
| Open Type | Thumb Stud |
| Other Features | STAINLESS STEEL AMBI CLIP |
| Overall Length | 7.25" |
| Product Type | Folding Knife |
| Shipping Weight | 0.225 |
| Size | 3.25" |
| Subcategory | Folding Knives |
| Weight | 0.225 |
| Width | 2.8000 |



Reviews
There are no reviews yet.