Description
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 0.85 X 4.65 X 5.20 | |
| Height | 0.8500 | |
| Width | 4.6500 | |
| Length | 5.2000 | |
| TYPE | WEAVER/PICATINNY | |
| HEIGHT | MEDIUM | |
| FINISH | FLAT DARK EARTH | |
| TUBE SIZE | 35MM | |
| MATERIAL | ALUMINUM | |
$138.99
LEUPOLD RINGS MARK 4 CROSS- – SLOT 35MM MED ALUMINUM FDE
Out of stock
Compare| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 0.85 X 4.65 X 5.20 | |
| Height | 0.8500 | |
| Width | 4.6500 | |
| Length | 5.2000 | |
| TYPE | WEAVER/PICATINNY | |
| HEIGHT | MEDIUM | |
| FINISH | FLAT DARK EARTH | |
| TUBE SIZE | 35MM | |
| MATERIAL | ALUMINUM | |
| UPC | 030317040468 |
|---|---|
| Manufacturer | Leupold |
| Manufacturer Part Number | 185236 |
| Color | Flat Dark Earth |
| Description | Aluminum |
| Dimension | 0.85 X 4.65 X 5.20 |
| Finish | Flat Dark Earth |
| Height | MEDIUM |
| Length | 5.2000 |
| Material | ALUMINUM |
| Model | Mark 4 |
| Mount Type | Picatinny Rail |
| Product Type | Ring |
| Scope Tube Diameter | 35mm |
| Shipping Weight | 0.295 |
| Size | 35mm Medium |
| Subcategory | Rings |
| Tube Diameter | 35mm |
| Tube Size | 35MM |
| Weight | .35 |
| Width | 4.6500 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.