Description
FEATURES:
| Weight | 5 oz |
| Height | .85″ |
| Ring Diameter | 1″ |
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 0.75 X 10.25 X 5.95 | |
| Height | 0.7500 | |
| Width | 10.2500 | |
| Length | 5.9500 | |
| TYPE | WEAVER STYLE | |
| HEIGHT | MEDIUM | |
| FINISH | BLACK-MATTE | |
| TUBE SIZE | 1″ | |
| MATERIAL | STEEL | |
$69.99
LEUPOLD RINGS PRW2 1″ STEEL – MEDIUM MATTE
In stock
CompareFEATURES:
| Weight | 5 oz |
| Height | .85″ |
| Ring Diameter | 1″ |
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 0.75 X 10.25 X 5.95 | |
| Height | 0.7500 | |
| Width | 10.2500 | |
| Length | 5.9500 | |
| TYPE | WEAVER STYLE | |
| HEIGHT | MEDIUM | |
| FINISH | BLACK-MATTE | |
| TUBE SIZE | 1″ | |
| MATERIAL | STEEL | |
| UPC | 030317017712 |
|---|---|
| Manufacturer | Leupold |
| Manufacturer Part Number | 174081 |
| Color | Black |
| Dimension | 0.75 X 10.25 X 5.95 |
| Finish | Matte |
| Height | .850'' |
| Length | 5.9500 |
| Material | STEEL |
| Model | PRW2 |
| Mount Type | Picatinny/Weaver |
| One or Two Piece | 2 |
| Product Type | Ring |
| Scope Tube Diameter | 1'' |
| Shipping Weight | 0.37 |
| Size | 1" Medium |
| Style | Perma-Rings Weaver |
| Subcategory | Rings |
| Tube Diameter | 1" |
| Tube Size | 1" |
| Weight | .39 |
| Width | 10.2500 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.