Description
FEATURES:
| Weight | 5.4 oz |
| Height | .95″ |
| Ring Diameter | 30 mm |
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 0.85 X 4.40 X 5.15 | |
| Height | 0.8500 | |
| Width | 4.4000 | |
| Length | 5.1500 | |
| TYPE | WEAVER STYLE | |
| HEIGHT | MEDIUM | |
| FINISH | BLACK-MATTE | |
| TUBE SIZE | 30MM | |
| MATERIAL | STEEL | |
$69.99
LEUPOLD RINGS PRW2 30MM STEEL – MEDIUM MATTE
In stock
CompareFEATURES:
| Weight | 5.4 oz |
| Height | .95″ |
| Ring Diameter | 30 mm |
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 0.85 X 4.40 X 5.15 | |
| Height | 0.8500 | |
| Width | 4.4000 | |
| Length | 5.1500 | |
| TYPE | WEAVER STYLE | |
| HEIGHT | MEDIUM | |
| FINISH | BLACK-MATTE | |
| TUBE SIZE | 30MM | |
| MATERIAL | STEEL | |
| UPC | 030317017835 |
|---|---|
| Manufacturer | Leupold |
| Manufacturer Part Number | 174084 |
| Color | Black |
| Dimension | 0.85 X 4.40 X 5.15 |
| Finish | Matte |
| Height | .970'' |
| Length | 5.1500 |
| Material | STEEL |
| Model | PRW2 |
| Mount Type | Picatinny/Weaver |
| One or Two Piece | 2 |
| Product Type | Ring |
| Scope Tube Diameter | 30mm |
| Shipping Weight | 0.37 |
| Size | 30mm Medium |
| Style | Perma-Rings Weaver |
| Subcategory | Rings |
| Tube Diameter | 30mm |
| Tube Size | 30MM |
| Weight | .46 |
| Width | 4.4000 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.