Description
FEATURES:
| Weight | 6.4 oz |
| Height | 1.17″ |
| Ring Diameter | 34mm |
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 0.70 X 4.60 X 5.40 | |
| Height | 0.7000 | |
| Width | 4.6000 | |
| Length | 5.4000 | |
| TYPE | WEAVER STYLE | |
| HEIGHT | HIGH | |
| FINISH | BLACK-MATTE | |
| TUBE SIZE | 34MM | |
| MATERIAL | STEEL | |
$69.99
LEUPOLD RINGS PRW2 34MM STEEL – HIGH MATTE
In stock
CompareFEATURES:
| Weight | 6.4 oz |
| Height | 1.17″ |
| Ring Diameter | 34mm |
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 0.70 X 4.60 X 5.40 | |
| Height | 0.7000 | |
| Width | 4.6000 | |
| Length | 5.4000 | |
| TYPE | WEAVER STYLE | |
| HEIGHT | HIGH | |
| FINISH | BLACK-MATTE | |
| TUBE SIZE | 34MM | |
| MATERIAL | STEEL | |
| UPC | 030317020538 |
|---|---|
| Manufacturer | Leupold |
| Manufacturer Part Number | 175860 |
| Color | Black |
| Dimension | 0.70 X 4.60 X 5.40 |
| Finish | Matte |
| Height | HIGH |
| Length | 5.4000 |
| Material | STEEL |
| Model | PRW2 |
| Mount Type | Picatinny/Weaver |
| One or Two Piece | Pair |
| Product Type | Ring |
| Shipping Weight | 0.48 |
| Size | 34mm High |
| Style | Perma-Rings Weaver |
| Style Description | Rifle |
| Subcategory | Rings |
| Tube Diameter | 34mm |
| Tube Size | 34MM |
| Weight | 0.48 |
| Width | 4.6000 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.