Description
The NAA .22 Magnum is the most popular Mini-Revolver ever produced. With the many current accessories, it is versatile for many applications and is the standard by which other Mini-Revolvers are judged.
$323.99
NAA MINI REV 22WMR 1 5/8″ 5RD RBR
Only 4 left in stock
CompareThe NAA .22 Magnum is the most popular Mini-Revolver ever produced. With the many current accessories, it is versatile for many applications and is the standard by which other Mini-Revolvers are judged.
| UPC | 744253001673 |
|---|---|
| Manufacturer | North American Arms |
| Manufacturer Part Number | NAA-22M-GRC |
| Action | REVOLVER |
| Barrel Finish | STAINLESS |
| Barrel Length | 1.625" |
| Barrel Length Range | 1" to 1.99" |
| Caliber/Gauge | .22 WMR |
| Capacity | 5 |
| Color | Silver |
| Cylinder Finish | Stainless |
| Frame Description | Stainless Steel Frame |
| Frame Size | Compact |
| Grip Material | Rubber |
| Hammer Style | Exposed |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Model | Mini Revolver |
| Overall Length | 5.25" |
| Product Type | Single Action Only |
| Sights | Fixed Sights |
| Subcategory | Revolvers |
| Weight | 6.2oz |
| Weight Range | Less than 1lb |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.