Description
Tactical laser/light module package from NcStar. Interchangeable modules allow the user to switch between a 150 Lumen Light and a Green Laser at a moments notice.
Tactical laser/light module package from NcStar. Interchangeable modules allow the user to switch between a 150 Lumen Light and a Green Laser at a moments notice.
| UPC | 814108015183 |
|---|---|
| Manufacturer | NCSTAR |
| Manufacturer Part Number | AQPTFLG |
| Accessories | Green Laser |
| Battery Size | CR123A |
| Bulb Type | Cree LED |
| Color | Black |
| Description | 200 Lumens |
| Filter Color | White |
| Fit | Picatinny or Weaver Rail |
| For Series | Black Anodized |
| Head Diameter | Windage & Elevation |
| Material | 6051 Aluminum |
| Output | 150 Lumens/ 5.0 mW |
| Overall Length | 3.30" |
| Product Type | Weaponlight w/Laser |
| Proofs | Universal w/Accessory Rail |
| Rechargeable | Quick Release |
| Subcategory | Mounted Lights |
| Switch Type | Sliding Button |
| Weight | 4.0 oz |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Reviews
There are no reviews yet.