Description
- All Steel
- One Piece Body
- Fits Standard Swivel Bases
- Shorten Lengthen & Lock in Place
- TALON Quick Release Sling Swivels
- Rapid One Hand Adjustment
- Thumb Loop for Comfort Control & Safety
- Guaranteed Forever
$22.99
Outdoor Connection Super Grip Super Sling Swivel with Quick Release
In stock
Compare| UPC | 051057209700 |
|---|---|
| Manufacturer | Outdoor Connection |
| Manufacturer Part Number | SGSS-20970 |
| Color | Black |
| Design | Padded |
| Gun Manufacturers | Any Rifle w/Stud |
| Gun Style | Rifle |
| Length | 32" |
| Material | Rubber Padding |
| Product Type | Sling |
| Shipping Weight | 0.705 |
| Swivel Size | 1" |
| Weight | 0.705 |
| Width | 2.25" |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.