Description
30MM X-High Scope Ring with a Stainless Finish. Designed to fit a scope with a 30MM scope tube diameter and a 62 MM objective diameter. Sold individually.
$33.99
RUGER 30MM X-HI(6) STS (6K30) SLD IN
Out of stock
Compare30MM X-High Scope Ring with a Stainless Finish. Designed to fit a scope with a 30MM scope tube diameter and a 62 MM objective diameter. Sold individually.
| UPC | 736676902873 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 90287 |
| Color | Silver |
| Description | Sold Individually |
| Dimension | 1.10 X 2.70 X 5.15 |
| Finish | Stainless |
| Finish Color | Stainless |
| Firearm Type | RINGS AND BASES |
| Fit | M77 Hawkeye African |
| Height | EXTRA HIGH |
| Length | 5.1500 |
| Material | STEEL |
| Model | Standard |
| Objective | 62mm |
| Product Type | Ring |
| Ring Height | Extra High |
| Series | Scope Ring |
| Shipping Weight | 0.265 |
| Similar Items | RNGRUG |
| Size | 30mm Extra High |
| Subcategory | Rings |
| Tube Diameter | 30mm |
| Tube Size | 30MM |
| Units per Box | 1 |
| Weight | .25 |
| Width | 2.7000 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.