Additional information
| UPC | 093674800922 |
|---|---|
| Manufacturer | Templar |
| Manufacturer Part Number | S-CAP-33-1 |
| Blade Length | 2.69" |
| Blade Material | 440C SS |
| Blade Type | Drop Point |
| Closed Length | 4.25" |
| Edge | Plain |
| Handle Description | Red/White/Blue w/Star |
| Open Type | Slider Button |
| Overall Length | 7" |
| Sheath | Nylon |
| Weight | 4.50 oz |






Reviews
There are no reviews yet.