Description
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 2.70 X 3.45 X 10.90 | |
| Height | 2.7000 | |
| Width | 3.4500 | |
| Length | 10.9000 | |
| TYPE/COLOR | BIPOD | |
| SIZE/FINISH | 9-13″ | |
| MATERIAL | CARBON | |
| OTHER FEATURES: | LIGHTWEIGHT CARBON | |
| CONSTRUCTION WITH | ||
| RUBBER FEET, | ||
| PIVOTING BASE | ||
$83.99
TRUGLO TAC-POD CARBON PRO 9-13 – PIVOTING W/SLING STUD ADAPTR
Only 3 left in stock
Compare| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 2.70 X 3.45 X 10.90 | |
| Height | 2.7000 | |
| Width | 3.4500 | |
| Length | 10.9000 | |
| TYPE/COLOR | BIPOD | |
| SIZE/FINISH | 9-13″ | |
| MATERIAL | CARBON | |
| OTHER FEATURES: | LIGHTWEIGHT CARBON | |
| CONSTRUCTION WITH | ||
| RUBBER FEET, | ||
| PIVOTING BASE | ||
| UPC | 788130030974 |
|---|---|
| Manufacturer | Truglo |
| Manufacturer Part Number | TG-TG8906L |
| Attachment Type | Sling Stud |
| Color | Black |
| Fit | Sling Stud |
| Material | Carbon Fiber/Aluminum |
| Model | TAC-POD |
| Number of Legs | 2 |
| Product Type | Bipod |
| Shipping Weight | 0.93 |
| Size | 9"-13" |
| Subcategory | Bipods & Tripods |
| Type of Feet | Rubber |
| Vertical Adjustment | 9-13" |
| Weight | 0.92 |
| Dimension | 2.70 X 3.45 X 10.90 |
| Finish Style | 9-13" |
| Height | 2.7000 |
| Length | 10.9000 |
| Other Features | LIGHTWEIGHT CARBON |
| Width | 3.4500 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.