Additional information
| UPC | 020892025363 |
|---|---|
| Manufacturer | Winchester |
| Manufacturer Part Number | WEX12323 |
| Application | Hunting |
| Boxes Per Case | 10 |
| Brand Style | Xpert HV |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| Cartridge | 12 Gauge |
| Grains | #2 |
| Length | 3" |
| Model | Power Point |
| Muzzle Velocity (fps) | 1550 |
| Ounces | 1 1/8 oz |
| Product Type | Steel Shot |
| Rounds | 25 |
| Shot Size | #3 |
| Shot Type | High Velocity |
| Shot Weight | 1 1/8 oz |
| Shot Weight (ounces) | 1 1/8 oz. |
| Subcategory | Shot Shell Ammunition |
| Units per Box | 25 |
| Units per Case | 250 |
| Cost per Round | 1.08 |



Reviews
There are no reviews yet.