Additional information
| UPC | 743108244579 |
|---|---|
| Manufacturer | Hogue |
| Manufacturer Part Number | 24457-HOG |
| Blade Length | 3.4" |
| Blade Material | CPM MagnaCut |
| Blade Type | Clip Point |
| Closed Length | 4.40" |
| Edge | Plain |
| Handle Color | BLACK MATTE |
| Handle Description | Maple Valley Richlite Black |
| Handle Material | RICHLITE |
| Number of Blades | 1 |
| Open Length | 7.8000 |
| Open Type | Thumb Stud |
| Other Features | RICHLITE FRAME |
| Overall Length | 7.80" |
| Weight | 2.3000 |



Reviews
There are no reviews yet.