Description
FEATURES:
| Weight | 5.8 oz |
| Height | 1.05″ |
| Ring Diameter | 34 MM |
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 0.90 X 4.65 X 5.45 | |
| Height | 0.9000 | |
| Width | 4.6500 | |
| Length | 5.4500 | |
| TYPE | WEAVER STYLE | |
| HEIGHT | MEDIUM | |
| FINISH | BLACK-MATTE | |
| TUBE SIZE | 34MM | |
| MATERIAL | STEEL | |
$69.99
LEUPOLD RINGS PRW2 34MM STEEL – MEDIUM MATTE
In stock
CompareFEATURES:
| Weight | 5.8 oz |
| Height | 1.05″ |
| Ring Diameter | 34 MM |
| PRODUCT SPECIFICATIONS: | ||
| Dimension | 0.90 X 4.65 X 5.45 | |
| Height | 0.9000 | |
| Width | 4.6500 | |
| Length | 5.4500 | |
| TYPE | WEAVER STYLE | |
| HEIGHT | MEDIUM | |
| FINISH | BLACK-MATTE | |
| TUBE SIZE | 34MM | |
| MATERIAL | STEEL | |
| UPC | 030317017781 |
|---|---|
| Manufacturer | Leupold |
| Manufacturer Part Number | 174086 |
| Color | Black |
| Dimension | 0.90 X 4.65 X 5.45 |
| Finish | Matte |
| Height | .970'' |
| Length | 5.4500 |
| Material | STEEL |
| Model | PRW2 |
| Mount Type | Picatinny/Weaver |
| One or Two Piece | 2 |
| Product Type | Ring |
| Scope Tube Diameter | 34mm |
| Shipping Weight | 0.435 |
| Size | 34mm Medium |
| Style | Perma-Rings Weaver |
| Subcategory | Rings |
| Tube Diameter | 34mm |
| Tube Size | 34MM |
| Weight | .46 |
| Width | 4.6500 |
| Additional Feature 1 | 34mm Medium Height |
| Additional Feature 2 | Cross-Slot |
| Additional Feature 3 | Steel |
| Adjustable Objective | False |
| canDropship | True |
| Country of Origin | US |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish Type | Black |
| Illuminated Reticle | False |
| Package Height | 0.3 |
| Package Length | 5.4 |
| Package Width | 4.6 |
| Scope Cover Included | False |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.