Additional information
| UPC | 866955000362 |
|---|---|
| Manufacturer | Q, LLC |
| Manufacturer Part Number | HB-300BLK-7IN-HBSIL |
| Accessories | Suppressor Included |
| Action | Semi-Auto |
| Additional Feature 1 | Includes Honey Badger Silencer |
| Adjustable Objective | False |
| ATF Manufacturer | Q, LLC |
| ATF Model | SBR |
| ATF Type | SILENCER |
| Barrel Description | Threaded |
| Barrel Length | 7" |
| Barrel Length Range | 7" to 7.99" |
| Barrel Type | Threaded |
| Caliber/Gauge | .300 AAC Blackout |
| canDropship | False |
| Capacity | 30 |
| Color | Flat Dark Earth |
| Drilled and Tapped | False |
| Finish | Flat Dark Earth |
| Finish Color | Flat Dark Earth |
| Finish Type | Applied Finish |
| Frame Material | Aluminum |
| Grip Material | Collapsible / Folding Stock Fully Adjustable Folding Stock |
| Grip Type | Fully Adjustable Folding Stock |
| Illuminated Reticle | False |
| Material | 7075 ALUMINUM |
| Model | Honey Badger |
| Muzzle | Cherry Bomb Muzzle Brake |
| NFA Thread Pattern | 5/8×24 |
| Overall Length | 20"- 25" |
| Product Type | NFA – Silencer |
| Rate of Twist | 1:5" |
| Safety | Selector Switch |
| Scope Cover Included | False |
| Shipping Weight | 1.0 |
| Special | Threaded Barrel |
| Stock Description | 2 Position PDW |
| Stock Finish Group | Black |
| Stock Type | Collapsible |
| Subcategory | Short-Barreled Rifles |
| Trigger | Two Stage |
| Weight | 0 |
| Weight Range | 4 lbs to 4.99 lbs |


Reviews
There are no reviews yet.