Description
The Ruger M77 scope ring set in a High height. This scope ring set is 1″ in diameter and comes in a stainless finish.
The Ruger M77 scope ring set in a High height. This scope ring set is 1″ in diameter and comes in a stainless finish.
| UPC | 736676904082 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 90408 |
| Color | Silver |
| Dimension | 1.10 X 4.85 X 6.95 |
| Finish | Stainless |
| Finish Color | Stainless |
| Firearm Type | RINGS AND BASES |
| Fit | Ruger M77 |
| Height | HIGH |
| Length | 7.0500 |
| Material | STEEL |
| Model | Standard |
| Product Type | Ring |
| Ring Height | High |
| Series | Scope Ring Set |
| Shipping Weight | 0.46 |
| Similar Items | RNGRUG |
| Size | 1" High |
| Subcategory | Rings |
| Tube Diameter | 1" |
| Tube Size | 1" |
| Units per Box | 1 |
| Weight | 0.46 |
| Width | 4.9500 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.