Description
30MM High Scope Ring with a Stainless Finish. Designed to fit a scope with a 30MM scope tube diameter and a 52 MM objective diameter. Sold individually.
30MM High Scope Ring with a Stainless Finish. Designed to fit a scope with a 30MM scope tube diameter and a 52 MM objective diameter. Sold individually.
| UPC | 736676902866 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 5K30 |
| Color | Silver |
| Description | Sold Individually |
| Dimension | 1.10 X 2.90 X 5.70 |
| Finish | Stainless |
| Finish Color | Stainless |
| Firearm Type | RINGS AND BASES |
| Fit | M77 Hawkeye African |
| Height | HIGH |
| Length | 5.7000 |
| Material | STEEL |
| Model | Standard |
| Objective | 52mm |
| Product Type | RUGER STYLE |
| Ring Height | High |
| Series | Scope Ring |
| Shipping Weight | 0.25 |
| Similar Items | RNGRUG |
| Size | 30mm High |
| Subcategory | Rings |
| Tube Diameter | 30mm |
| Tube Size | 30MM |
| Weight | .3 |
| Width | 2.9000 |
| Units per Box | 1 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.