Description
Ruger 30mm high ring with matte blued finish, accommodates objective lens diameters up to 42mm.
Ruger 30mm high ring with matte blued finish, accommodates objective lens diameters up to 42mm.
| UPC | 736676903214 |
|---|---|
| Manufacturer | Ruger / Sturm, Ruger & Co. |
| Manufacturer Part Number | 90321 |
| Color | Black |
| Description | Sold Individually |
| Finish | Matte |
| Finish Color | Matte |
| Firearm Type | RINGS AND BASES |
| Height | MEDIUM |
| Material | STEEL |
| Model | Standard |
| Objective | 42mm |
| One or Two Piece | 1 |
| Product Type | Ring |
| Ring Height | Medium |
| Series | Scope Ring |
| Shipping Weight | 0.19 |
| Similar Items | RNGRUG |
| Size | 30mm Medium |
| Subcategory | Rings |
| Tube Diameter | 30mm |
| Units per Box | 1 |
| Weight | .5 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Select at least 2 products
to compare
Reviews
There are no reviews yet.