Additional information
| UPC | 076683483645 |
|---|---|
| Manufacturer | Weaver |
| Manufacturer Part Number | 48364 |
| Color | Black |
| Finish | Matte |
| Fit | Picatinny |
| Height | LOW |
| Lock Type | Cross Lock |
| Material | 6061 T6 Aluminum |
| Model | 4 Hole Tactical Ring |
| Mount Type | Weaver |
| One or Two Piece | 2 |
| Product Type | Ring |
| Scope Tube Diameter | 30mm |
| Shipping Weight | 0.2625 |
| Size | 30mm Low |
| Style | Tactical |
| Style Description | Tactical |
| Subcategory | Rings |
| Tube Diameter | 30mm |
| Weight | .25 |






Reviews
There are no reviews yet.