Additional information
| UPC | 020892029132 |
|---|---|
| Manufacturer | Winchester |
| Manufacturer Part Number | LCTSS1237 |
| Boxes Per Case | 10 |
| Caliber/Gauge | 12 Gauge |
| Dimension | 1.90 X 2.80 X 4.15 |
| DRAM | 1500 FPS. |
| Grains | #7 |
| Height | 1.9000 |
| Length | 3" |
| Length (in) | 3 |
| Model | Last Call |
| Muzzle Velocity (fps) | 1500 fps |
| Ounces | 1 1/4 oz |
| Product Type | Shotshell |
| Shipping Weight | 1.19 |
| Shot Material | Tungsten |
| Shot Size | 7 |
| Shot Weight | 1 1/4 oz |
| Similar Items | A123ST |
| Subcategory | Shot Shell Ammunition |
| Units per Box | 10 |
| Units per Case | 100 |
| Units Per Pack | 10 |
| Weight | 1.19 |
| Width | 2.8000 |
| Cost per Round | 9.30 |



Reviews
There are no reviews yet.